PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=425688}
5,6 1 011
ocen
5,6 10 1 1011
Farm House
powrót do forum filmu Farm House

Kraj katolicki a 90 procent nie rozumie przesłania. Dla mnie nawet sceny przemocy mają swoje uzasadnienie w tym filmie. Walka lucyfera z Bogiem o duszę człowieka. Ten gość z czerwonymi oczami na końcu filmu to właśnie lucyfer oraz jego pomocnicy. Dwoje biednych ludzi traci swoje dusze. Mąż który popadł w długi przez hazard oraz żona która chcąć pomóc mężowi topi swoje dziecko dla pieniędzy z ubezpieczenia(mąż stał w drzwiach i przyglądał się, jest scena kiedy demon mówi że dawno nie było tu takiego tchórza). Tracą życie w wypadku i dostają się do piekła.
Kobieta jest torturowana topieniem oraz jej mąż mający współudział w zbrodni. Tak przez całą wieczność, wracają do punktu wyjścia. Pod koniec filmu domagają się drugiej szansy i pokazane jest że wybierają ten sam tor postępowania. To jest przesłanie dla ateistów. Jest Bóg, niebo, piekło i czyściec. Dla mnie ateizm to też religia, bo trzeba mieć ogromną wiarę w to że Boga niema, a tak skomplikowany świat powstał z wybuchu czy też przypadkowo. Tak skomplikowany genom człowieka, oraz innych organizmów. Zbudowanie komputera wymaga geniusz tylu naukowców, a co dopiero wszechświat, ziemia i człowiek. Wymaga to Boga doskonałego inżyniera. Tylko pycha ludzka jest w stanie tak zaślepić człowieka, iż widzieć nie jest w stanie rzeczy najbardziej oczywistych. A jeśli nawet byłoby możliwe aby dzięki przypadkowemu ruchowi materii w jednej chwili powstał świat cały, o ile bardziej nieprawdopodobne jest aby drugi jej ruch nie popsuł całej tej konstrukcji, jaka powstała z pierwszego. A mimo to nawet gdyby drugi ruch okazał się właściwym nie byłoby to koniecznym do powstania świata. Bowiem na świecie żyją nie tylko wszelkiej maści gatunki istot złożonych jak rośliny czy zwierzęta lecz podlegają one niezmiennym prawom. Prawa te porządek stworzenia utrzymują w doskonałej harmonii, według których poruszają się gwiazdy, następują pory roku, następuje wzrost roślin i narodziny istot żyjących. A przecież żadne niezmienne prawo nie może być wypadkiem kombinacji materii. Jest Bóg - stwórca wszechrzeczy i wszystkich praw, a kto temu przeczy przez pychę skończy w ogniu piekielnym przygotowanym diabłu i jego sługom.
Dlatego też nikt w godzinie śmierci, nie będzie usprawiedliwiony ze swego ateizmu, gdyż jak pisał św. Pius X "najwięcej dusz trafia do piekła przez zawinioną niewiedzę". Nikt także, nie będzie usprawiedliwiony ze swej herezji, ponieważ skoro Bóg jest jeden, jedna może być tylko o Nim prawda dana człowiekowi w Objawieniu. Skoro jeden jest Bóg, jedna może być tylko prawdziwa religia. Tylko jedna wiara katolicka jest prawdziwą więzią Stwórcy ze stworzeniem, a kto ją odrzuca nie może liczyć na miłosierdzie. Bóg jest substancjalną Prawdą, więc wszystkie systemy wierzeń heretyckich mają w sobie sprzeczność i wzajemnie się wykluczają - co potwierdza ich fałsz.

eugeniuszcybulski

po co takie herezje wciskasz komuś na siłe :P chcesz to se wierz Ale po co sie tym tak podniecasz ;) A film naprawde fajny 7/10

ocenił(a) film na 1
eugeniuszcybulski

No tak. Tylko że tu nie chodzi o to, żeśmy nie zrozumieli - bo całe to "niesamowite (??? :D :D :D ) przesłanie" jest proste jak konstrukcja cepa i wyłożone tak łopatologicznie, że bardziej się nie da - tylko o to, że film jest żałośnie zły. Kiepski, syfny, idiotyczny, słaby, głupi, i na dodatek denerwujący. Zupełnie na serio - jeden z najgorszych horrorów jakie oglądałam.

PS. Abstrahując już od samego filmu - jeśli jako katolik uważasz, że piekło polega na fizycznych torturach, to składam głębokie wyrazy współczucia.

Bez odbioru.

eugeniuszcybulski

A co to ma być?Lekcja a katechezy.Opamiętaj się człowieku.

eugeniuszcybulski



Nie wiem czy on to pisal serio, jednakze ciekawe, ze jak cokolwiek ktos napisze o wierze, Bogu itp to zaraz sie znajduja pieniacze, ktorych to drazni.

HAHAHA i tak wlasnie wyglada pluralizm i poprawnosc polityczna pseudo nowoczesnych ludzi.

Co do filmu. Kiepski - jednakze na 5/10 zasluguje.

Sentry

"To jest przesłanie dla ateistów. Jest Bóg, niebo, piekło i czyściec." To Ty sobie nie zdajesz sprawy z tego, że to tylko film. Ten lucyfer z czerwonymi oczami to tylko aktor z przerobionymi oczami w programie komputerowym.

ocenił(a) film na 6
eugeniuszcybulski

"Kraj katolicki"? Że niby który?

eugeniuszcybulski

ale pierdy.nie ma zadnego boga,nie bylo i nie bedzie.kropka.

eugeniuszcybulski

nie chcialo mi sie czytac calosci ale pozwole sobie na ustosunkowanie do poczatku Twojej wypowiedzi ja powtarzam ja nie jestem ateista co nie oznacza ze wierze w Boga natomiast uwazam ze ani czlowiek ani swiat nie mogl powstac od tak z niczego i nie moze od tak sobie istniec poza tym to co dzialo i dzieje sie na ziemi i w kosmosie oraz aura tajemniczosci towarzyszaca czlowiekowi od poczatku po dzis niewatpliwie sklania do przemyslen ze zycie ludzkiej jednostki ma ukryty sens i jest czescia jakiegos planu nie bede sie wymadrzal na temat inkarnacji reinkarnacji czy karmy itd bo kazdy ma swoje przemyslenia i doswiadczenia zyciowe czy duchowe, podsumowujac dodam tylko ze dla mnie czysty ateizm jak rowniez szufladkowanie sie w konkretnej religii to zamykanie sie na prawde, milego dnia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones